Trisdešimt septinta pamoka

Laiko posakiai – uttrykk for tid (for... siden, i, om, ikke... på, til). Zodiako ženklai.

norvegų kalbos pamoka

Trisdešimt septintos norvegų kalbos pamokos trukmė - 35 minutės. Liza susitarusi susitikti su kažkokia ponia. Kas ji tokia ir kodėl jai reikalingas en krystallkule (krištolo rutulys)? Nagrinėsime labai svarbią temą, laiko posakius – uttrykk for tid (for... siden, i, om, ikke... på, til). Išmoksime zodiako ženklus.

Audio   

Nemokamos dalies trukmė - 5 min. Visa pamoka - 35 min.

Video   

video not available

Parsisiuntimas   

Žodynas   

#WordTranslation
1Å være oppmerksom på noen eller noe  Atkreipti dėmesį, būti dėmesingam
2Væren  Avinas
3Tyren  Jautis
4Tvillingene  Dvyniai
5Krepsen  Vėžys
6Løven  Liūtas

Nemokamoje dalyje pateikta tik dalis žodžių.

Užrašai   

  • - Sveiki, mokiniai!
  • - Hei alle sammen! Hvordan går det med dere? Ja? Greit!

Labinamės su jumis 37-ą kartą, šiandieną – leksjon nummer trettisyv. Liko vos keletas nedidelių žingsnelių iki norvegu24.lt pamokėlių kurso pabaigos. Jų metu mes aptarsime svarbiausias likusias gramatines temas. Pradėsime pamoką, jūs pasiruošę? Vi starter.

Mes, dvi smagios dailios merginos, atlėkėme su vėjeliu į miestą. Mašinytė gerai važiuoja :) Liza sakė, kad susitarusi susitikti su kažkokia ponia, hm, beje, nesakė kokia. Įdomu...

Kol mes laukiame susitikimo, negaiškime laiko ir patobulinkime mūsų norvegų kalbos tarimą. Lizos tarimas – išties pavyzdinis. Beje, taisyklingam tarimui būtina atsipalaiduoti ir teisingai kvėpuoti – pilvu, t.y. turite jausti, kaip, jums kvėpuojant, juda pilvas. Taip taip – ne krūtinė. Pabandome drauge taip įkvėpti keletą kartų drauge. Puiku. Šiame tarimo pratime dėmesį atkreipiame į taisyklingą balsių tarimą. Liza, pradėk, prašau.

  • - Er dere klare? Greit!

Bielv, fugleelsker, bronsealder, apeunge, treåring, vossaøl

Liza šiandieną nori jus suriesti į ragą su savo tarimo pratimais – uttaleøvelser :) Paklausykite, kokią kitą tarimo užduotį ji parengė. Joje turime aiškiai tarti priebalsius. Klausome ir kartojame, kol pavyks:

  • - Kronprinsen kommer kanskje til konferansen på Kongsberg. Neste. Er dere klare? Ja?

På pakkbua bak papirbunkene ble plastbøtter i passende porsjoner buntet og brakt til butikken i byen. Sjømenn på skipsfart i Kina forsømte sjelden sjansen å kjøpe skjønne silkesjal til kjærester i sørlandske sjøbyer.


O dabar mano eilė jus pakankinti. Ant mano kelių – šios dienos laikraštis. Jūsų užduotis atspėti, kokia tai laikraščio ištrauka, skiltis. Klausykite:

WiFi router fra ice.net gir hele familien tilgang – overalt! Del trådløst nett, overalt. Fra 199 NOK / mnd. Bestill nå!

Turbūt vaikinai, išgirdę žodelius WiFi router, kurie panašūs į angliškus ar lietuvių žargone vartojamus žodžius, suprato, kad tai – belaidžio maršrutizatoriaus reklama.

WiFi router fra ice.net gir hele familien tilgang – overalt! - Ice.net bevielis maršrutizatorius suteikia visai šeimai interneto prieigą (pažodžiui – visur) kur bebūtumėte!

Del trådløst nett, overalt. - Dalinkis belaidžiu tinklu, kur bebūtum.

Fra 199 NOK / mnd. Bestill nå! - Nuo 199 NOK už mėnesį. Užsisakyk dabar!

Beje, žodelis "mėnuo" norvegiškai trumpinamas – mnd.

Testas   


Pasitikrinkite žinias.
Testą galite kartoti tiek kartų, kiek tik pageidaujate.