Norvegų kalbos mokytojas Janas

janas

Apie save

Esu kilęs iš Oslo. Lietuvoje gyvenu ir dirbu jau trečius metus. Atvykau čia pas savo mylimąją.

Mano mėgstamiausias patiekalas yra "Pinnekjøtt" – sūdyti ir garuose troškinti (kartais rūkyti) ėrienos šonkauliukai. Absoliučiai fantastiškas skonis su šiek tiek "kålrotstappe" (griežčių tyrės), grietinės ar raudonųjų kopūstų salotų. Niam niam :)

Mėgstamiausia vieta – mano tetos trobelė netoli Drøbak. Ji yra ant fiordo krašto, o balkonas tiesiog kabo virš vandens. Daug naktų ten praleista prie laužo.

Jei keliausite į Norvegiją, rekomenduočiau vakarinę Norvegijos pakrantę ir jos ilgus, gilius fiordus bei kalnus. Kelionę reiktų pradėti Bergene, išsinuomoti laivuką ar vykti autobusu į Trondheimą sustojant visose gražiose vietose, o jų bus tikrai daug.

Man labai patinka mokyti jus norvegų kalbos. Tai man leidžia tarsi iš naujo atrasti savo gimtąją kalbą.

Mėgstamiausias Jano patiekalas - Pinnekjøtt

Mėgstu

Mėgstu piešti, klausytis muzikos, žiūrėti filmus, važinėti dviračiu, ištrūkti iš miesto ir poilsiauti prie ežero, žaisti žaidimus su draugais – tiesiog mėgautis gyvenimu.

Linkiu Norvegu24 mokiniams

Norvegu24 mokiniams norėčiau patarti surasti ryšį su norvegų kalba per savo pomėgius. Bus daug lengviau prisiminti žodžius ir mokytis kalbos, jei ji asocijuosis su tuo, kuo jūs žavitės ir domitės.

Citata

"Bare ta det som det kommer". Lietuviškas atitikmuo galėtų būti: "Priimk viską, ką dangus tau siunčia".

Norite išmokti norvegų kalbą?

Pradėti mokytis