Įdomūs faktai apie Norvegiją ir jos kalbą"Mokant užsienio kalbą vos truputį, patiriama daugiau malonumo, nei puikiai ja kalbant. Džiaugiasi tie, kas yra žinių pusiaukelėje." Friedrich Nietzsche


Keletas faktų apie šalį


Norge yra Šiaurės Europos šalis vakarinėje Skandinavijos pusiasalio dalyje, joje gyvena 4,9 mln. gyventojų. Tai - konstitucinės monarchijos valstybė, todėl tiksliau būtų sakyti:

Kongeriket Norge
Norvegijos karalystė

Etimologai ginčijasi, iš kur kilo pavadinimas Norge, visgi dauguma jų mano, kad jis atsirado iš šiaurės germanų kalbų ir reiškia "šiaurės kelias".

1814 m. gegužės 17 d. buvo oficialiai priimta Norvegijos konstitucija. Nuo to laiko - gegužės 17 d. - Norvegijoje yra švenčiama Konstitucijos (Nepriklausomybės) diena

Kas nėra girdėjęs apie šios šalies grožį? Fiordų labirintai, kalnai, kriokliai ir upeliai, melsvi ledynų liežuviai... Norvegai apie save sako štai ką:

Norvegų kalba pati melodingiausia, Norvegija pati gražiausia šalis, o norvegai patys šauniausi žmonės iš visų Skandinavijos šalių.

Trumpai apie kalbą


Norsk, norvegų kalba, yra priskiriama vakarų Skandinavijos kalbų grupei, kuri yra šiaurės germanų kalbų šeimos atšaka. Tai reiškia, kad, jei mokėtės, pavyzdžiui vokiečių kalbos, mokytis norvegų bus dar paprasčiau.

Norvegijoje yra dvi oficialios norvegų kalbos rašytinės formos:


Bokmål
(tariama [ ' bu: k mo: l ])
Nynorsk
tarimas – [ ' ny: no š k ] )

Puiku tai, kad išmokus vieną iš šių variantų, gana nesunkiai galima suprasti ir kitą, visgi skirtumų tarp jų yra. Mūsų norvegu24.lt medžiagoje mokinsimės bukmolo, nes Norvegijoje jis žymiai populiaresnis, juo rengiami žodynai, vadovėliai, kitos mokymo priemonės. Na, ir dar vienas įdomus faktas apie norvegų kalbą: norvegai kalba daugybe dialektų ir, skirtingai nuo mūsų lietuvių, labai tuo didžiuojasi!


Kodėl verta mokytis su Norvegu24.lt?


Norėtume pabrėžti, kad mokytis kalbą su mumis bus labai lengva ir linksma. Tereikia atsipalaiduoti. Neįsitempkite ir mokykitės su malonumu. Lėtai ir ramiai klausydami bei kartodami pateiktą medžiagą jūs gana lengvai įsidėmėsite norvegiškas frazes, kurias tenka mokytis mintinai.

Norvegų kalbos kurso galėsite klausyti gerdami kavą ar arbatą, pietų pertraukėlių metu, vairuodami automobilį ar patogiai įsitaisę namuose, taip pat mindami dviratį lauke ar darydami pratimus sporto salėje.

Norvegų kalbos pagrindai pateikiami labai aiškiai. Tiek mažas, tiek jaunas, tiek garbaus amžiaus sulaukęs be didelių pastangų galės puikiai įvaldyti pasaulinę kalbą. Dvidešimt keturias valandas per parą norvegų kalbos kursai jūsų paslaugoms.


Su Norvegu24.lt be vargo pasieksite A2 lygį "Pusiaukelė"


5 norvegų kalbos gebėjimai, kuriuos garantuojame pabaigusiems Norvegu24.lt pradinio lygio kursą:

  1. SUPRASITE sakinius ir dažnai vartojamus posakius, susijusius su svarbiausiomis gyvenimo sritimis (pavyzdžiui, apie asmenį, šeimą, pirkimą, vietos geografiją, darbą).

  2. BENDRAUSITE įprastose kasdienėse situacijose apie žinomus dalykus, kai reikia pasiteirauti informacijos ar ją suteikti.

  3. SKAITYSITE trumpus paprastus tekstus. Galėsite surasti informaciją kasdieniuose tekstuose: skelbimuose, reklaminiuose lapeliuose, valgiaraščiuose, tvarkaraščiuose, ir suprasšti trumpus, paprastus asmeninius laiškus.

  4. PAPASAKOSITE apie savo išsilavinimą, artimiausią aplinką, būtiniausius poreikius ir laisvalaikio pomėgius.

  5. RAŠYSITE trumpas, paprastas pastabas ar žinutes. Galėsite parašyti paprastą asmeninį laišką, pvz., kam nors už ką nors padėkoti, trumpai papasakoti apie kelionę.

Daugiau informacijos rasite Europos kalbų aplanko svetainėje.
Norite išmokti norvegų kalbą?

Pradėti mokytis