Dešimta pamoka

Prieveiksmiai: laiko, vietos, būdo. Sudarysime su jais įvairius sakinius. Fakta om Norge apie futbolą.

norvegų kalbos pamoka

Dešimtos norvegų kalbos pamokos trukmė - 30 minučių. Šioje pamokoje mokysimės prieveiksmius, jų pagrindines grupes: tidsadverb - laiko, stedsadverb - vietos, måtesadverb – būdo ir gradsadverb (n grad – laipsnis). Sudarysime su jais įvairius sakinius. Fakta om Norge pakalbėkime apie sportą Norvegijoje, tiksliau - apie futbolą.

Audio   

Nemokamos dalies trukmė - 5 min. Visa pamoka - 30 min.

Video   

video not available

Parsisiuntimas   

Žodynas   

#WordTranslation
1Litt  Truputį, mažai
2Snart  Greitai, neužilgo
3Pent  Gražiai
4Sykler fort  Važiuoja greitai
5Langsomt  Lėtai
6Et pent sted  Graži vieta

Nemokamoje dalyje pateikta tik dalis žodžių.

Užrašai   

Dešimtos norvegų kalbos pamokos trukmė - 30 minučių. Šioje pamokoje mokysimės prieveiksmius, jų pagrindines grupes: tidsadverb - laiko, stedsadverb - vietos, måtesadverb – būdo ir gradsadverb (en grad – laipsnis). Sudarysime su jais įvairius sakinius. "Fakta om Norge" pakalbėkime apie sportą Norvegijoje, tiksliau - apie futbolą.

  • - God dag, alle sammen! God dag!

Kaip gyvuojate? Hvordan går det med dere? Fint? Šiandien norvegu24.lt pamokėlės su jumis dešimtą kartą. Leksjon nummer ti. Mes su Janu ir Liza važiuojame dviračiais! Vi sykler! Mums smagu!

  • - Det er fint vær. – Oras geras.

O ką veikiate jūs? Taip pat važiuojate? O gal bėgate? Koks šiandien pas jus oras?

Nesvarbu, koks oras, svarbiausia, kad jūsų nuotaika gera ir kad jūs esate drauge su norvegu24.lt pamokėlėmis :) Mes mokomės gražios ir taisyklingos norvegų kalbos! Atsipalaiduokite ir paklausykite, apie ką bus mūsų dešimtoji pamoka.

Vos nepamiršau, pasisveikinkime su mūsų pagalbininkais – Janu ir Liza. Tiesa pasakius, jie taip greitai nukūrė dviračiais, kad turbūt net negirdėjo pasisveikinimo.

De sykler fort.
Liza ir Janas dviračiais važiuoja greitai.
  Veldig fort
labai greitai
  Fort
greitai

Štai ir naujoji mūsų pamokos tema – prieveiksmiai, norvegiškai – adverb. Prieveiksmis dažniausiai eina prie veiksmažodžio ir jį paaiškina (pvz., greitai važiuoja).

Apie juos – ikke, aldri, alltid, altså bei kt. – jau kalbėjome septintoje mūsų pamokoje. Šiandieną pratęsime ir pasigilinsime.

Atsimenate, kalbėjome apie būdvardžius – vakker, pen, god, liten? Taip, jie praturtina ir spalvina mūsų kalbą. Atkreipkime dėmesį, kad būdvardžiai "nuspalvina" daiktavardį. Tuo tarpu prieveiksmiai - adverb - dažniausiai "puošia" veiksmažodį.

Štai, žiūrėkite, mes sakėme – De sykler fort – jie važiuoja greitai.

  Sykler fort
važiuoja greitai

Prieveiksmiai apibūdina veiksmažodį. Štai, aš jau matau Janą su Liza, jie stovi šalikelėje ir ilsisi. Palaukite, palaukite manęs! Stabdau savo dviratį ir pasisveikinsiu su jais.

  • - (Ema) Hei, Lisa og Jan, dere sykler fort! – Sveiki, Liza ir Janai, jūs greitai važiuojate dviračiais!
  • - (Jan) Hei, Ema, ja, vi sykler fort! Men du sykler langsomt! - Sveika, Ema, taip, mes dviračiais važiuojame greitai. O tu važiuoji lėtai!
  • - (Lisa) Hei, Ema, ja, vi sykler veldig fort! Det er veldig morsomt! - Sveika, Ema, taip, mes dviračiais važiuojame labai greitai! Tai – labai smagu!

Testas   


Pasitikrinkite žinias.
Testą galite kartoti tiek kartų, kiek tik pageidaujate.