Pirma pamoka

Abėcėlė, tarimas. Žodžių tvarka sakinyje. Susipažinimo frazės.

norvegų kalbos pamoka

Norite greitai ir linksmai išmokti norvegų kalbą? Užmirškite nuobodžius, brangiai kainuojančius kursus – mokykitės kur kas efektyviau su norvegu24.lt. Norvegų kalbos kursai sudaryti iš audio pamokų, užrašų, žodyno ir vaizdinės medžiagos.
Pradėkime nuo pirmosios pamokos! Norsk er lett! - Norvegų kalba yra lengva!

Audio   

Nemokamos dalies trukmė - 5 min. Visa pamoka - 36 min.

Video   

video not available

Parsisiuntimas   

Žodynas   

#WordTranslation
1Bare  Tik
2Bra  Gerai
3Det går bra, takk.  Sekasi gerai, ačiū
4Det norske alfabetet  Det norske alfabetet
5Fint!  Gerai!
6God dag!  Laba diena

Nemokamoje dalyje pateikta tik dalis žodžių.

Užrašai   

Sveiki visi, norintys paprastai ir greitai išmokti norvegų kalbą!

Mano vardas Ema. Aš esu jūsų norvegų kalbos mokytoja. Man labai malonu su jumis susipažinti! Drauge su kolega norvegu Janu išmokysiu jus gražios ir taisyklingos norvegų kalbos! Štai, smagiai nusiteikęs Janas sveikinasi su mumis norvegiškai:

  • - God dag! - Laba diena!

Mes, Ema ir Janas, jus lydėsime visur ir visuomet, kai tiktai nuspręsite skirti laiko pamokai ir nesvarbu, ar gersite kavą su ausinuku lauko kavinėje, ar sėdėsite užstrigę spūstyje pakeliui į darbą, studijas, ar bėgiosite rytais, o gal jaukiai gulėsite namie ant sofos. Su norvegu24.lt jums mokytis bus tikrai paprasta ir malonu!

Internetiniame puslapyje norvegu24.lt rasite visą jums reikiamą medžiagą: norvegų kalbos pamokėles, garso įrašus, žodyną ir pagrindines gramatikos taisykles. Esame tikri, kad norvegu24.lt pamokos jums patiks! Taip, tai yra puikus būdas išmokti norvegiškai!

Pradėkime pirmąją pamoką. Pirmiausia papasakosiu keletą svarbiausių faktų apie šalį, garsėjančią gražia gamta ‒ Norvegiją ir norvegų kalbą.

  Norge yra Šiaurės Europos šalis, vakarinėje Skandinavijos pusiasalio dalyje, joje gyvena 4,9 milijonų gyventojų. Tai ‒ konstitucinės monarchijos valstybė, todėl tiksliau būtų sakyti   Kongeriket Norge - Norvegijos karalystė

Etimologai ginčijasi, iš kur kilo pavadinimas Norge, visgi dauguma jų mano, kad jis atsirado iš Šiaurės germanų kalbų ir reiškia "šiaurės kelias".

  Norsk, norvegų kalba yra priskiriama vakarų Skandinavijos kalbų grupei, kuri yra šiaurės germanų kalbų šeimos atšaka. Skamba sudėtingai? :) Tai reiškia, kad, jei mokėtės, pavyzdžiui vokiečių kalbos, mokytis norvegų bus dar paprasčiau.

Norvegijoje yra dvi oficialios norvegų kalbos rašytinės formos: Bokmål (tariama [ ' bu: k mo: l ]) ir Nynorsk (tarimas – [ ' ny: no š k ]).

Puiku tai, kad išmokus vieną iš šių variantų, gana nesunkiai galima suprasti ir kitą, visgi skirtumų tarp jų yra. Mūsų norvegu24.lt medžiagoje mokinsimės bukmolo, nes Norvegijoje jis žymiai populiaresnis, juo rengiami žodynai, vadovėliai, kitos mokymo priemonės. Na, ir dar vienas įdomus faktas apie norvegų kalbą: norvegai kalba daugybe dialektų ir, skirtingai nuo mūsų lietuvių, labai tuo didžiuojasi!

Šiandien susipažinsime su pagrindinėmis pasisveikinimo - susipažinimo frazėmis. Kai mokysimės naujų žodžių, frazių, beveik visuomet prašysiu Jano mums juos ištarti norvegiškai. Jūs tuomet keletą ar daugiau kartų pakartokite.

Prieš pradėdama jus mokyti šios kalbos, atskleisiu vieną paslaptį: norvegų kalboje, kad ji mums, užsieniečiams, šnekant, deramai skambėtų, labai svarbi sakinio ar frazės melodija. O melodijai labai svarbu, kur dedame kirtį, kitaip tariant, kur mūsų balsas kyla ir krenta, kai tariame frazę ar sakinį. Klausiate, kas tai yra? Jei turėjote galimybę girdėti kalbant norvegą, turbūt pastebėjote, kad kalbėdami jie lyg dainuoja.

Humor er en mulighet hos mennesker, objekter eller situasjoner til å vekke en følelse av morskap, underholdning, moro og latter hos andre mennesker.

Taigi, mes mokomės sveikintis norvegiškai. O tai - paprasta:

  • - Hei, Jan! - Labas, Janai!

Garsą h tarkite minkštai.

  Hei! Halo!
Labas!

Žodeliais hei ir halo pasisveikinsite su artimais draugais ir gerais pažįstamais. Jie verčiami kaip labas/ sveikas/ sveika / sveiki. Labai paprasta ir universalu!

Na, o dabar išmokime šiuos kiek oficialesnius pasisveikinimus, kuriuos galėsime vartoti tiek sveikindamiesi su artimaisiais, tiek ir darbe, gatvėje, parduotuvėje. Kartodami paskui mane ir Janą stenkitės atkartoti ir sakinio melodiją.

Labas rytas! -   God morgen! - [ 'gu: 'mo:əṇ ]

Laba diena! -   God dag! - [ 'gu: 'da:(g) ]

Labas vakaras! -   God kveld! - [ 'gu: 'kvell ]

Labos nakties! -   God natt! - [ 'gu: 'natt ]

Jei nepažįstame žmogaus, tuomet, pasisveikinę, klausime taip: Hva heter du? [ va: 'he:tə ḍʉ ] Jums skamba kiek neįprastai, tiesa? Atsipalaiduokite, neskubėkite, ir dar kartą lėtai pabandykime drauge:

  Hva heter du?
Kuo tu vardu?

Testas   


Pasitikrinkite žinias.
Testą galite kartoti tiek kartų, kiek tik pageidaujate.

Atsiliepimai