Visi gali išmokti užsienio kalbą: efektyvūs patarimai, kaip tai padaryti (II dalis)

Kaip efektyviai išmokti norvegų kalbą I dalis


zodis norge

Praėjusioje dalyje jau išvardijome patarimus, padėsiančius efektyviai mokytis norvegų kalbos, tačiau tuo pat metu paminėjome ir tai, jog jų yra ir kur kas daugiau. Taigi, atėjo metas susipažinti su likusiais.


Kuo turtingesnis žodynas, tuo geriau


Neretai pasitaiko situacijų, kuomet žmogus jau turi kalbos pagrindus, tačiau suregzti keletą sklandžių sakinių yra vis dar neįveikiamas iššūkis. Priežastys, kodėl taip nutinka gali būti įvairios, tačiau bene pati svarbiausia yra ta, jog žodynas – pernelyg skurdus, todėl dažnai tiesiog nerandama reikalingų žodžių. Ir nors šią problemą išspręsti niekada, nevėlu, atminkite, jog geriausias variantas – apskritai su ja nesusidurti. O nesusidurti tikrai pavyks tuo atveju, jei tinkamai elgsitės nuo pat mokymosi proceso pradžios: kuo turtingesnis bus jūsų žodynas tuo geriau – tuo lengviau bus pasakyti dešimtis sakinių. Būtent dėl šios priežasties naujus žodžius mokykitės visada ir visur – pradedant vadovėliais ir užbaigiant bandymais įvardinti prekes, kurias matote užsukę į parduotuvę, norvegų kalba.


Mokomės – ausimis


Dauguma žmonių yra linkę galvoti, kad kalbos reikia mokytis akimis. Vis dėlto, specialistai laikosi kitokios nuomonės – pasirodo, kalbos reikia ne akimis, o ausimis. Taigi, belieka tik įdarbinti savo ausis vardan to, kad jau netrukus galėtumėte pasigirti puikia norvegų kalba. Na, o būdų šiam tikslui yra iš tiesų daug: klausykite muzikos, paskaitų, žiūrėkite filmus norvegų kalba. Nuolat girdėdami norvegų kalbą, turėsite trejopos naudos: praturtinsite žodyną, įsiminsite žodžius, tobulinsite tarimą.


Kryžiažodžiai


kryziazodis

Nors kryžiažodžiai iš pradžių gali atrodyti kaip viena iš daugelio pramogų, dėmesį verta atkreipti į tai, kad kryžiažodžiai norvegų kalba gali tapti puikia mokomąja priemone – turėsite ne tik puikią galimybę sužinoti naujų norvegiškų žodžių, bet ir pasikartoti tuos, kuriuos jau žinote.


Visos temos yra svarbios


Pokalbius norvegų kalba galime skirstyti į įvairias temas: pradedant apsipirkimu maisto produktų parduotuvėje ir užbaigiant išvyka prie ežero, pradedant naujos suknelės įsigijimu ir užbaigiant pasvarstymais, kokiais privalumais gali pasigirti pirkimas internetu. Vis dėlto, jei norite turėti iš tiesų puikias norvegų kalbos žinias, turite suprasti, kad visos temos yra vienodai svarbios, tad dėmesį skirkite kiekvienai iš jų.

Kaip matyti, norvegų kalba yra ta kalba, kurią norint išmokti, būtina žinoti efektyvius būdus, kaip tai padaryti. Dabar jų jau žinote ne vieną, todėl... pats metas imtis veiksmų.

Pradėkite nuo NEMOKAMOS įvadinės pamokos