Kaip paįvairinti norvegų kalbos mokymąsi?

mokytis norvegų

Mokymasis naujoje vietoje


Mokymasis toje pačioje patalpoje kiekvieną kartą galite labai greitai atsibosti. Jeigu užsienio kalbos mokotės tik namuose, pabandykite eiti į biblioteką ar kavinę. Aplinkos pakeitimas nuteikia pakiliai ir padidina motyvaciją mokytis, be to, įrodyta, kad mokymosi aplinkos pakeitimas taip pat pagerina atmintį. Juk smegenyse susiformuoja ryšiai tarp to, ką studijuojame ir kur esame. Mokydamiesi naujoje aplinkoje, priverčiame savo smegenis kurti naujus ryšius. Kuo daugiau jungčių susiformuoja smegenyse, tuo labiau tikėtina, kad prisiminsime tai, ką išmokome!


Susiraskite pašnekovą


Įvaldykite šnekamąją norvegų kalbą susirasdami norvegiškai kalbančių pašnekovų internete. Galbūt susipažinsite su kitais žmonėmis, kurie taip pat mokosi šios kalbos


Mokykitės iš filmų


Kas nemėgsta žiūrėti filmų? Jeigu filmų žiūrėjimą galime suderinti su norvegų kalbos mokymusi – tuo geriau! Filmus užsienio kalba patariama žiūrėti su titrais – taip lengviau įsimename naujus žodžius ir frazes.


Norvegų kalbos kursai

Išmokite šnekamosios kalbos


Viena įdomiausių dalių mokantis norvegų kalbos – tai šnekamosios kalbos žodžiai ir frazės. Slengas pokalbį daro gyvesnį, įdomesnį ir mažiau šablonišką.


Dainuokite karaokę


Išmokite keletą norvegiškų dainų ir dainuokite kartu. Išties gali būti įdomu išmokti patinkančių norvegiškų dainų tekstų prasmę. MamaLisa yra puiki svetainė su norvegiškų dainelių tekstais. Juk norvegiškas dainas dainuoti galime namuose, gamindami vakarienę, arba tiesiog duše. Norvegiškų tekstų dainavimas yra puikus būdas lavinti intonaciją, be to, tai yra labai smagu.


Rašykite tinklaraštį


Susipažinę su internetinių tinklaraščių kūrimo principais, galite pradėti kurti savo tinklaraštį norvegų kalba. Skirkite šiek tiek laiko rašydami norvegiškai kiekvieną dieną. Galite tiesiog rašyti apie tai, ką veikėte dieną ar kaip sekasi mokytis norvegų kalbos. Nors internetinį tinklaraštį gali matyti visi, turėkite omenyje, kad visada galite jį paversti privačiu ir matomu tik jums. Be to, savo mintis ir patirtis visada galite užsirašinėti į sąsiuvinį ar užrašų knygelę. Šis pratimas yra puikus būdas, leidžiantis išmokti aiškiau reikšti savo mintis norvegų kalba.


Sekite savo progresą


Interneto svetainė Giveit100 suburia visus, kurie siekia patobulinti savo veiklą ar išmokti ką nors nauja per 100 dienų. Tiesiog kiekvieną dieną įrašykite 10 sekundžių trukmės vaizdo įrašą, kaip jums sekasi mokytis norvegų kalbos, ir įkelkite savo nufilmuotą medžiagą į šią interneto svetainę. Tai yra puikus būdas stebėti savo daromą pažangą bei sulaukti palaikymo iš visos internetinės bendruomenės! Be to, atsakinėdami į šios internetinės bendruomenės narių paliekamus komentarus taip pat lavinsite savo kalbą.


Norite išmokti NORVEGŲ kalbą?