6 norvegiški filmai žiemos atostogoms

filmai norvegų kalba

Praūžus šventiniam chaosui, norisi atrasti laiko jaukiam vakarui ir pažiūrėti gerą norvegišką filmą. Pateikiame sąrašą skirtingų žanrų norvegiškų filmų, puikiai tinkančių ilgiems žiemos vakarams.

1. Nuostabios Karsteno ir Petros Kalėdos („Karsten og Petras vidunderlige Jul“)

Karstenas ir Petra laukia Kalėdų! Ar Kalėdų senelis šiemet aplankys Petra ar jis paliks dovanas už durų, kaip tai daro įprastai? Tai trečiasis režisieriaus A. Næss filmas apie Karsteną ir Petrą, sukurtas pagal Bringsvaerd-Holts knygas vaikams.

2. Mano vardas Kuba (I am Kuba)

Berniuko Kubos (13) tėvai išvyko iš Lenkijos, kad galėtų dirbti užsienyje. Berniukui tenka atsakomybė prižiūrėti mažesnįjį savo broliuką, kol tėvai išvykę. Ši užduotis ne iš lengvųjų, nes Kubai tenka įveikti savo paties nerimą ir paauglystės dilemas.

3. Bičiulis (Kompis)

Kentas turi vienintelį bičiulį Tomą, tačiau jų draugystės laukia išbandymai. Šiandien nutiks kažkas, kas pakeis jų santykius visiems laikams.4. Štai Haroldas (Her er Harold)

Jau daugiau nei 40 metų Haroldas kartu su žmona Marny sėkmingai užsiima prekyba baldais. Tačiau šiai idilei ateina galas, kai šalia mažytės Haroldo baldų parduotuvėlės IKEA nusprendžia atidaryti savo parduotuvę. Haroldas ir Marny praranda savo verslą ir namus, už kuriuos nebeįstengia susimokėti bankui. Stiprėjantis pyktis Haroldą paskatina imtis keršto. Pačiupęs šautuvą, jis įsėda į senučiuką savo automobilį ir pajuda link Švedijos, kad pagrobtų IKEA įkūrėją Ingvarą Kampradą.

5. Lokių sala (Bjørnøya)


filmai norvegų kalba

Trys broliai siekia savo svajonės nukeliauti į Lokių salą ir ten užsiimti banglenčių sportu. Patekę į salą, jie turi išlikti budrūs ir pasiruošę susitikti su Lokių salos gyventoju – poliariniu lokiu.

6. Pusiau norvegas (Deltidsnorsk)

Stengdamiesi atnaujinti draugystę, keturi seni draugai nusprendė leistis į žygį garsiojo Norvegijos klifo Prekestuleno link. Šių draugų daromi pasirinkimai, humoras ir ironija atskleidžia kiekvieno iš jų santykį su norvegiška kultūra.


Norvegu24.lt - geriausia vieta mokytis savarankiškai!

Norvegų kalbos kursai